Мастер струковне студије – одбрана завршних радова

УПУТСТВО О ПРИЈАВИ И ОДБРАНИ МАСТЕР РАДА

• Студент може изабрати тему мастер рада из било ког предмета који је предвиђен мастер студијским програмом, најраније на почетку трећег семестра.
  • Студент пријављује тему и у пријави одмах подноси НАЦРТ (пројекат истраживања) у сарадњи са ментором који је касније и члан комисије за одбрану и подноси кратку биографију  – све у истом обрасцу – Захтеву: Образац 1 МСС: Захтев Наставно стручном већу за одобрење теме мастер рада
  • Реализација Стручно-истраживачког рада може почети када студент положи испит из предмета Методологија истраживачког рада и када му се одобри тема Мастер рада.
  • Школа тражи сагласност од предшколске установе уколико се истраживање реализује у предшколској установи.
  • Након усвојене теме мастер рада на Наставно-стручном већу, студент у оквиру предмета Стручно истраживачки рад (4. семестар), обавља истраживање и пише извештај о обављеном истраживању у форми семинарског рада (нацрт/пројекат мастер рада) који треба да одбрани у виду испита Стручно-истраживачки рад тек након одслушаног и овереног семестра. Студент пријављује полагање предмета Стручно-истраживачки рад као редован испит, електронски на свом профилу.
  • После положеног испита из предмета Стручни истраживачки рад студент завршава Мастер рад који садржи резултате из претходног (поменутог Стручно-истраживачког рада).
  • Услов за одбрану мастер рада су положени сви испити на студијском програму.

ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ПРЕДАЈУ МАСТЕР РАДА (након положених свих испита):

1. Студент доставља Одсеку за студентска питања Образац 3 МСС: ПРИЈАВА ЗА ПРИСТУП ОДБРАНИ ЗАВРШНОГ МАСТЕР РАДА СТУДИЈСКИ ПРОГРАМ СТРУКОВНИ МАСТЕР ВАСПИТАЧ
  2. Мастер рад у два примерка штампане верзије (у тврдом повезу)
  3. Рад у електронској верзији (1 CD)
  4. Индекс
  5. Потврда из библиотека да не дугују књиге
  6. Уплатница (сврха је одбрана завешног рада у износу од 18.000 динара на текући рачун Школе 840-657666-13)
  7. Изјава о ауторству (предаје се Одсеку за студентска питања)

НАПОМЕНА:

1. Ментор попуњава образац број 2:Образац 2 МСС: ИЗВЕШТАЈ О ПОДОБНОСТИ МАСТЕР РАДА ЗА ОДБРАНУ и доставља Одсеку за студентска питања након предатог рада.
  2. Мастер рад са Извештајем ментора, изузев ако је рад враћен на дораду, ставља се на увид јавности 7 дана. Обавештење о стављању рада на увид јавности објављује се на огласној табли Школе и на сајту Школе.