УВОД У ГРАФИКУ – Од игре до откривања – ОТИСКОМ

Ликовна радионица

У среду, 20.11.2019. године у ликовном кабинету Школе реализована је демонстратривно-показна и интерактивна радионица под руководством професора др Милорада Степанова. У радионоци су учествовали ученици трећег и четвртог разреда ОШ „Јован Поповић“ из Кикинде заједно са њиховим учитељицама. Уз помоћ заинтересованих студената треће године ВШССОВ (Дуња Гавранчић, Јелена Мирков, Милан Тркуља и Цветко Николин) присутни ђаци упознати су са једноставнијим елементима уметничке графике који се могу примењивати и у основношколској настави. Овакво (ново) визуелно-ликовно искуство могуће је даље реализовати и унапређивати у оквиру посебног предмета Ликовно васпитање или као интегрисано ликовно-обликовно (и когнитивно искуство) у осталим школским предметима.

ПРЕУЗМИ ФОТО ГАЛЕРИЈУ

1. октобра 2020.