СТУДЕНТИ ВШССОВ МУЗИЧКИ ОСЛИКАЛИ ПРОМОЦИЈУ КЊИГЕ

Каталин Киш (флаута), студентица III године, Милорад Пепић (виолина) и Славен Балаћ (кларинет) студенти II године смера Васпитач у предшколској установи су са својим колегиницама и колегама из оркестра КУД „Светозар Марковић“ из Новог Сада извели пригодан музички програм.

У организацији Културног центра Кикинда, 16.10.2020. у Народном музеју у Кикинди поводом промоције књиге „Први и/или последњи петлови, ауторке Мирјане Миланков, наши студенти Каталин и Славен су наступли изводећи дела Гардела „Пор уна цабеза“, Шостаковича „Валцер бр. 2“ и Остојића „Рођендански мињон“ за кларинет соло. За клавиром је био Борис Шкапик бивши студент наше школе, тренутно студент IV године Академије уметности из Новог Сада.

Част и привилегију да се представе пре свега домаћој публици наши студенти су уједно истакли важност уметничког рада свог деловања кроз едукативне студијске програме наше школе и на тај начин, заједничким снагама, одговорили захтевима како локалне тако и шире академске заједнице.

ПРЕУЗМИ ФОТО ГАЛЕРИЈУ

10. новембра 2020.